ספרי שירהאדריכל המטריקס

מחיר קטלוג: 88 ש'
מחיר אחרי הנחה: 60 ש'
272 עמ'

בשבילי, כתיבת שיר היא אחת הדרכים למקד את המבט על הבהובי אור קטנים, דמויות ערפל, צלילים רחוקים כחלום, המתחוללים בשולי ההכרה – כמו לפגוש אני אחר, או פן אחר בתוכי, שחי לו בסתר, חש והוגה בדברים מזווית שונה מזו של האני הרגיל, הטרוד ביומיום.
קסמו האמיתי של שיר מונח לטעמי לאו דווקא ברעיונות המרכזיים שיש בו, למרות שהם אלו היוצרים את הגיונו הפנימי. די היה לשם כך במסה פילוסופית טובה, כתובה ברגישות מלוטשת ובנויה לתלפיות.
קסמו של שיר הוא בערפל שלו, בהיותו עולה כאד מתוך אדמה סמויה מעין, נסתרת אף מעין המשורר עצמו. השיר אינו שייך לו אלא למישהו אחר החי בו וטווה לו הגיגים משלו על החיים, כמין צופה המגלה עניין בדברים מזווית שונה למדי מזווית הראיה הפרטית של אישיותו היומיומית, האחוזה בזוטות.
יופיו בדקויות המטאפורה הבונה לה עולם פרטי משלה שבו היא מסתודדת בינה לבין עצמה, אף שיש לה ידידי נפש רבים בכל מקום. עומקו בעושר ההדהוד הפנימי שהוא יוצר כצלילו של  פעמון במנזר מבודד בגיא.
עושרו רב הרמזים שמור לו להתפעלות טהורה כמו גם לוידוי, לחש כישוף, תפילה, לצורך ריפוי והתחדשות החיים. הוא מנסה לערוך טקס מאגי של השבעת רוחות, בין אם מדובר בפיות טובות ובין אם מדובר ברוחות רעות, רפאים תאבי נקם.
כל שיר מכריז שהעולם אינו מונח שם בחוץ, כמין אוביקט, אלא הוא חדור נשמה - שהוא השתקפות וראי, כור היתוך ליצירה עצמית; האדם הוא אחד עם העולם סביבו ולא זר, נוכרי, חוצן. בכל הדברים מפעמת אותה רוח, הסחה בהם בשפה עתיקה, הזויה, הידועה בסתר לנפש לבדה.

להמשך הקריאה נא ללחוץ כאןפדיון נפש

מחיר קטלוג: 88 ש'
מחיר אחרי הנחה: 60 ש'
215 עמ'

שירי נאבקים על וידוי ותובנה ומחוללים מעין ריקוד ספירלי מוזר בינם לבין עצמם. לרגע, דומה שהם מתקדמים הלאה, פותרים או מדלגים על חידה עתיקה, שתמיד זנבה אחריהם, ולפתע הם שבים אל מקומם הראשון, כמו כלום לא קרה והמשיח שממנו ציפו לגאולה התגלה כמשיח שקר.
ובכל זאת, מכיוון שאני מניח להם להוביל אותי יותר מכפי שאני מוביל אותם, אני חש ביד עלומה שמדריכה אותי במשעול צר ונפתל, לא בקו ליניארי רציף אלא במעין זיגזג השמור להכרה אחרת, רב ממדית, שמנהלת שיח בלתי פוסק בין חלקיה הרבים מהכיל לא רק במציאות הזו אלא גם בעולמות חלופיים. אולי זו דרכו של התיקון הזה שכפוף להיגיון אחר, ליופיו של הכאוס, להנד כנפיו של פרפר היוצר אפקט בלתי צפוי. 

להמשך הקריאה נא ללחוץ כאןצליין פצוע

מחיר קטלוג: 88 ש'
מחיר אחרי הנחה: 60 ש'
272 עמ'ושוב אנחנו כאן, במפגש העתיק בין אהבה ומוות. זה פשוט, שההוויה הקודמת צריכה להתמוסס כאשר הוויה חדשה נולדת. בכל אהבה עמוקה, היולדת חיים, חייב להופיע מוות מסוים, פרידה מסוימת מהאני שהיית קודם לכן, לפני שנמהלת בישות אחרת.
אחרת, המיזוג לא היה עמוק וכל אחד נשאר מה שהיה קודם לכן. זו לא היית כוונת המשורר וזה לא מעניין אותו. מעניין אותו איך נולדים מחדש בכח האהבה. לכן, הוא כל הזמן מתעסק עם מצבי היתוך קיצוניים, עם טמפרטורות גבוהות.
בכל ערגה עמוקה יש מעין רצון למות, להיות משהו אחר. זה לא חייב בהכרח להיות טראומטי, טראגי. זה יכול להיות מלא שמחה, חג, הילולה. כך חוגגים את הילולת הצדיקים שבמותם נולדים לחיים גבוהים יותר.
 בשפת הקבלה, התכללות – התמזגות, אפשרית רק תוך כדי כליה או ביטול ההוויה הקודמת שלך. כדי להתיך משהו, אתה צריך אש בוערת. בעומק הליבה, הלהבה, כאשר שבים אל האחדות המקורית, לפני שהפכו לאפס ואחד, לחומר ואנטי חומר, לגבר ואישה, הם הופכים למשהו חדש. 

להמשך הקריאה נא ללחוץ כאן

השאמן שהמציא את הזמן

מחיר קטלוג: 88 ש'
מחיר אחרי הנחה: 60 ש'
272 עמ'אני חש בבהירות, שאני נשמה של יהודי. כשאני בוחן את עצמי בעיון, אני מוצא בעצמי את אבותי לפני אלפי שנים, לטוב ולרע. הכאב והקושי שלי הם לא לגמרי פרטיים. נראה לי, שאם אצליח לפתור משהו בשביל עצמי, ברמה מספיק עמוקה, זו תהיה גם תשובה להם. אם אנו נשמה כוללת שמעבר לזמן, אולי הם, שחיים דרכי, יכולים לקבל סיוע כלשהו מהתיקון הפרטי שלי.
אין לי מושג עד כמה אני מצליח לעשות את התיקון הזה. הוא בוודאי לא הושלם בשום צורה. בכל אופן, אף אחד אחר לא יכול לעשותו במקומי. לכן, גם אף אחד אחר לא יכול להגיד לי מהי הדרך הנכונה לעשותו. אני בונה את הדרך שלי. החידה הזו, היחידה הזו, כולה שלי. אם אמצא לה מענה, הרי שהוא חייב לנבוע לגמרי מתוכי. 


להמשך הקריאה נא ללחוץ כאן